Ziua Portilor Deschise 2013

DSC03693         Astăzi, 3 aprilie 2013, şcoala noastră şi-a deschis porţile aşteaptând cu drag oaspeţii. Programul a început la ora 09.00 cu un cuvânt înainte rostit de doamna director, prof. Roiniţă Mariana, urmat de un program artistic pregătit de elevi. Pentru cei interesați de oferta şcolii, au fost împărţite pliante care conțin informații privind înscrierea în învățământul primar, dar și informații despre unitatea și activitățile instituţiei.

A urmat vizitarea şcolii, oferta de ateliere de lucru fiind foarte variată:

• Prezentare proiect ,,Comenius” – prof. Dan Mihaela şi clasa a IV-a B;
  • Confecţionare măşti – prof. Irod Medina şi clasa pregătitoare B;
  • Prezentarea laboratorului de chimie – prof. Roiniţă Mariana şi clasa a VIII-a;
  • Activitate experimentală în laboratorul de biologie – prof. Ionescu Corina şi clasa a II-a;
  • Afacerea juniorilor – prof. Cătălina Velişcu şi prof. Zamfir Corina, împreună cu clasele I  A şi a-Va C;
  • Prezentarea bibliotecii – bibliotecar Lucia Stăniloiu împreună cu clasa a III-a B şi prof. Bălăşescu Cristina;
  • Carnaval Literar – prof. Mera Emilia şi clasa a V-a A;
  • Confecţionare ornamente de Paşte – prof. Macovei Laura şi clasa I B;
  • Prezentare laborator fizică – prof. Dina Elena şi elevi ai claselor a VI-a şi a VIII-a;
  • Prezentare cabinet de informatică – prof. Andrei Iulian.

La festivitate au fost prezenţi consilierul primarului, dl Voicu Ciprian, dl viceprimar Urdea Virgil, iar din partea CL Codlea dl. Manole Dionisie, directorii şcolilor şi liceelor din Codlea precum şi reprezentantul Casei de Cultură Codlea, dl Petrică Buhnici.

Feedbackul oaspeţilor a fost unul pozitiv.

Le mulţumim tuturor invitaţilor care ne-au onorat cu prezenţa.

Cons. Educativ,

Prof. Cătălina Velişcu[divider top=”0″]

[youtube width=”500″ height=”281″]http://www.youtube.com/watch?v=Ct225MjrPzk[/youtube][divider top=”0″]

GALERIE FOTO :[divider top=”0″]