Ziua de 1 iunie la Scoala 2

DSC04829Elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 2 au fost sărbătoriți cu ocazia zilei de 1 Iunie.

Activitatea a debutat cu organizarea unui flash-mob organizat de Zibo.ro și Salvați Copiii România, acţiune din Campania “Copiii fără etichete” cel mai mare flash mob împotriva violenței la adresa copiilor, în școlile și grădințele din țară: “Copiii crescuți fără etichete se fac Oameni Mari!”sub coordonarea cadrelor didactice: director prof. Mariana Roiniţă şi director adjunct prof. Rekkert Rudolf, prof. Mihăilă Sebastian, prof. Gagu Mirela, prof. Ionescu Corina, prof. Ciobanu Simona, prof. Bălăşescu Cristina, prof. Vlad Camelia, prof. Velişcu Cătălina, inv. Berei Teodorina şi inv. Coconete Mariana.

Între orele 10,00 şi 13,00 a avut loc o petrecere în curtea şcolii, unde cu mic cu mare am dansat, am  desenat pe asfalt ,,Lumea copilăriei”, am participat la concursuri şi am construit ,, Orăşelul copiilor” din materiale reciclabile.

Domnul profesor Mihăilă Sebastian i-a provocat pe elevi să participe în echipe  la  concursul  de construit ,,Castelul din materiale reciclabile”

Din partea şcolii şi a Asociaţiei de părinţi ,,Aurel Bordenache” elevii au primit cadouri dulci.

LA MULŢI ANI TUTUROR COPIILOR![divider top=”0″]

GALERIA FOTO : [nggallery id=9]