Locul I la Concursul Național “Made for Europe”, etapa județeană !!!!

Made for Europe 2013Scoala Gimnazială nr.2 Codlea, a obținut in data de 23.03.2013 locul I la ediția a VII-a a Concursului Național “Made for Europe”, etapa județeană , organizat de Ministerul Educației și Cercetării cu sprijinul Inspectoratului Scolar Judetean Brasov la Palatul Copiilor din Brașov calificandu-ne astfel la Etapa Națională a concursului ce se va desfășura în perioada 05-08.04.2013 la Iași. In plus elevii nostri: Aida Groza si Răzvan Zamfirescu au fost declarati cei mai buni elevi prezentatori ale diseminărilor proiectele scolilor participante.

Scopul concursului a constat în valorizarea şi promovarea experienţelor pozitive acumulate de unităţile de învăţământ preuniversitar în derularea proiectelor finanţate prin programele comunitare din domeniul educaţiei şi formării profesionale. Concursul este deschis tuturor instituţiilor de învăţământ preuniversitar care au fost implicate în proiecte finanţate prin programe comunitare, în anul şcolar anterior, respectiv proiecte de parteneriat şcolar Comenius, proiecte Leonardo da Vinci, POSDRU, alte proiecte cu finanţare european.

La acest concurs școlile participante și-au prezentat produsele finale rezultate din proiectele finanțate prin programe comunitare.

Felicitări tuturor care au contribuit la acest succes !

GALERIA FOTO :  [nggallery id=5]