Let’s Do It, Romania! | Ziua de Curățenie Națională – 28 septembrie 2013

996598_337798349690354_836303714_nCampania de ecologizare ‘Let’s Do It, Romania!’, cel mai mare proiect de implicare sociala din România, s-a derulat, sâmbata, la nivel national începând cu primele ore ale diminetii.
Anul acesta, pe 28 septembrie 2013, elevii scolii noastre, au iesit pentru a patra oara la curatenia generala “Let`s Do It, Romania!”, demonstrand ca isi doresc o tara mai curata si ca nu sunt indiferenti atunci cand vine vorba despre natura si despre zonele dragi care merita atentia lor.
Voluntarii implicati în campanie au colectat, într-o singura zi, deseuri menajere din arealele naturale (păduri, câmpii, gunoaie de pe malurile pârâurilor si de pe marginea drumurilor etc.), dar si din afara oraselor.
Cel mai mare proiect de voluntariat din Romania, „Let’s Do It, Romania!” a arătat incă o data cat de important este voluntariatul si puterea pe care o are in schimbarea pozitiva a comunitatilor.
Mulțumim tuturor voluntarilor implicati in acest proiect ambitios (elevi, profesori, etc.), incepand cu cei prezenti in ziua de curatenie, cat si toti cei care au participat la organizare, cartare, promovare.
Mulțumim deasemenea pentru imortalizările făcute, doamnei prof. Cătălina Velișcu și domnului prof. Sebastian Mihăilă.

facebook-logo

Intreaga galerie foto de la această activitate o puteți viziona AICI .