Let’s Do IT, ROMANIA! – septembrie 2012

         Sâmbătă, 29 septembrie 2012, Școala Gimnazială Nr. 2 Codlea a participat la acţiunea de ecologizare care a avut ca scop înfrumuseţarea mediului în care cetăţenii oraşului Codlea trăiesc şi îşi desfăşoară activitatea într-o formă  al cărei aspect este condiţionat de un factor principal în evoluţia umană şi anume : sănătatea.

      Şcoala Gimnazială Nr. 2 Codlea a participat la această activitate coordonată de Primăria – Codlea prin reprezentanţii săi ( d-na Monica Ivan din partea Serviciului de Protecţie a Mediului şi a d-rei Iulia Barabaş – responsabil zonal ,,Let’s Do IT, ROMANIA!”  ) cu 171 de elevi , 10 cadre didactice şi personal muncitor – 2 persoane .

         În cadrul acestei acţiuni s-au colectat 31 saci negri ce conţineau deşeuri de toate categoriile în afară de plastic, şi 12 saci albaştri ce conţineau deşeuri de plastic.


Zonele operaţionale aferente acestei acţiuni au fost : rampa din zona gării , str. Nuferilor, str. Grădinarilor , incinta şcolii noastre .

Profesorii  participanţi la această actiune :

–         Rekkert Rudolf – dir. adjunct

–         Berei Ştefan – învăţător

–         Dan Mihaela – prof. înv. primar

–         Ciobanu Simona – prof. înv. primar

–         Velişcu Cătălina  –  prof. înv. primar

–         Mihăilă Sebastian – prof. ed. fizică

–         Floroiu Claudia – prof. geografie

–         Mera Emilia – prof. lb. română

–         Turtureanu Mihaela – prof.  religie                           Click pe fotografie pentru galeria foto a activității !

–         Zlate Alina – prof. ed. fizică

         Şcoala Gimnazială Nr. 2 Codlea urmăreşte în anul şcolar  2012 – 2013 să lărgească aria proiectelor cu scop educativ de ecologizare prin implementarea unor  noi activităţi care să implice  un număr cât mai mare de elevi şi cadre didactice .

Prof. Rudolf REKKERT

Prof. Sebastian MIHĂILĂ

Join the Forum discussion on this post