Gala premiilor de excelentă codlene 2012

Ziua de 4 decembrie 2012, dedicată GALEI PREMIILOR DE EXCELENŢĂ CODLENE şi DESCHIDERII SĂRBĂTORILOR DE IARNĂ, a debutat în Promenadă cu împodobirea celor patru brazi “mici”, puşi la dispoziţie şcolilor de către Primărie. Elevii şcolii noastre, se pregătiseră de mai bine de o săptămână, devenind adevăraţi maeştri artizani ai ghirlandelor aurite, meşteri neîntrecuţi în confecţionarea globurilor înflorate, înţelepţindu-se cu bucuria gândului că pot înfrumuseţa viaţa străinilor din jur cu puterile cu care deja sunt înzestraţi: talent, răbdare, altruism. Bradul a fost împodobit de elevii claselor a VI-a şi a VIII-a împreună cu diriginţii lor, d-na prof. Marton Aura şi d-l prof. Mihăilă Sebastian.

În continuare, s-a desfăşurat un scurt program artistic, copiii Şcolii Gimnaziale nr.2 şi cei din Şcoala Gimnazială nr.3 din Codlea reunindu-se, în cântec de colinde, sub conducerea doamnei profesoare Niţu Mihaela.

Cadourile i-au încântat pe cei mici, acestea fiind doar un preambul cadourilor uriaşe pe care le visează de Moş Nicolae şi Moş Crăciun. Cei mari au fost răsplătiţi şi ei, ca întotdeauna, cu veselia de pe feţele celor cărora le îndrumă paşii, plus satisfacţia încă unui lucru bine făcut. Spre seară, înainte ca frigul să fie gonit de miile de beculeţe care au transformat Promenada într-o feerie, s-au acordat Premiile de excelenţă.

Felicitări tuturor premianţilor, mai ales celor din şcoala noastră:

-Bodean Ioana-Premiul II pe judeţ la istorie (cls. aVIII-a)
-Coşuleţ Lorena-Premiul II pe judeţ la chimie (cls. a VII-a)
– Savin Mădălina- Menţiune pe judeţ, limba română (cls. a VIII-a)
-Echipa de volei-Premiul III pe judeţ (gimnaziu-fete)
-Echipa de fotbal-Premiul II pe judeţ (gimnaziu-băieţi)

Consilier Educativ
Prof.înv.primar Cătălina Velişcu