Felicitări echipei de volei feminin a școlii noastre !

Echipa de volei feminin a Școlii Gimnaziale nr.2 Codlea a participat la faza de zona din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar desfășurată la Târgu Mureș. La aceasta competiție au fost înscrise campioanele județelor: Brașov, Mureș,Cluj, Harghita, Sibiu și Covasna. După doua zile de jocuri puternice ca si nivel de performanta, reprezentativa județului Brașov -Școala Gimnazială nr.2 Codlea s-a clasat pe locul IV. Echipa de volei feminin a școlii noastre a fost reprezentata de următoarele eleve: Cirimpei Diana – căpitan, Sulugiuc Lavinia, Sulugiuc Larisa, Craciun Sidonia, Andone Kauntz Miriam, Huivan Andreea, Barbulescu Ruth. Echipa a fost pregătită de profesor Mihailă Sebastian.Felicitări fetelor noastre și domnului profesor care le-a antrenat !
Diploma volei 2014