Ziua Porților Deschise 2015

DSCF9194Vineri 20.02.2015, între orele 9:00 şi 15:00, Școala Gimnazială nr.2 Codlea a organizat „Ziua Porţilor Deschise” pentru cei care au dorit să afle mai multe informaţii despre ce înseamnă clasa pregătitoare. Porțile s-au deschis pentru privirile gingase , timide , dar curioase ale viitorilor scolari. Printre ei, la fel de curiosi, cu emotii in suflet ,cu intrebari si sperante s-au aflat parintii și bunicii micutilor.

Scoala a fost asaltata la modul cel mai frumos de catre micii si marii vizitatori, care, sperăm, au plecat cu o impresie buna si cu dorinta de a isi gasi locul si implinirea in bancile primitoare din salile de clasa. Pe parcursul zilei, musafirii au vizitat şcoala şi sălile de clasă, cabinetele şi laboratoarele, toate renovate şi dotate cu aparatură modernă, au asistat la lecţii demonstrative in cadrul orelor reale de curs.

Oaspeții nostri au fost impresionaţi de şcoala şi clasele frumos pavoazate, de priceperea şi cunoştinţele elevilor, de minunatele lucrări expuse pe holurile școlii, de materialele didactice folosite la clasă şi, nu în ultimul rând, de emoţia şi bucuria ce se citea pe feţele elevilor, adevărate gazde primitoate.

VA ASTEPTAM CU DRAG SA DEPASITI GRANITELE PRIMEI IMPRESII SI SA PATRUNDETI IN MIEZUL POVESTII SCOLARE SCRISE DE DASCALII NOSTRI!

Galeria foto o puteti viziona AICI !