Serbarea de Crăciun a elevilor şcolii noastre

DSCF5982În prejma sărbătorilor sufletele noastre se deschid, stiind că la uşile caselor noastre vor bate colindătorii cu picioarele înzăpezite şi cu glasurile fierbinţi, purtători de urări ce nu-si pierd niciodata prospetimea, farmecul şi forta lor. În aşteptarea lui Moş Crăciun, în data de 16.12.2013, elevii Școlii Gimnaziale nr.2 Codlea au pregătit momente speciale, în prag de sărbatoare, pentru Moşul bun, care este alături de noi, ca întotdeauna, pentru părinţii lor, care le asigură liniştea şi afecţiunea de care au nevoie. Am avut parte de un program artistic diversificat din care nu au lipsit colindele, urăturile specifice anotimpului, momentele vesele, cantecele interpretate de corul școlii cât și de către micii soliști. Click AICI pentru galeria foto !