Daruri de Crăciun

DSC00769In ajun de sarbatori, elevii claselor a III-a A (inv. Grigore Irina), a III-a B (inv. Irod Medina), alaturi de colegii lor mai mari din clasa a IV-a A (inv. Veliscu Catalina), au adus un crampei de fericire pe chipurile bunicilor de la Centrul ptr. ingrijire persoane varstnice din Brasov. Colindul traditional si pachetele daruite de ingerasii de la Scoala Gimnaziala Nr. 2, Codlea, au transformat o zi obisnuita, intr-una senina si plina de speranta.

Cu aceasta ocazie, Asociatia O lume mai buna-Romania reprezentata de profesor invatamant primar Dan Mihaela a sustinut actiunea de voluntariat pentru batranii singuri in cadrul Proiectului LIGHT IN THE DARKNESS daruind bunicilor din centru si comunitate lumina de Craciun.

Foto: prof. inv. primar Veliscu Catalina